Apie projektą „Curonian Nord“

Jūrinio vėjo parkas pasitelks galingą ir pastovų jūrinį vėją, kad pagamintų didžiulį kiekį švarios elektros energijos. Tai ženkliai sumažins ŠESD emisijas ir padės kurti tvarią ateitį.

Informacija apie projektą

700 MW galios jūrinio vėjo parkas turėtų pagaminti apie 3 TWh  žaliosios elektros energijos per metus. Tai užtikrins ketvirtadalį viso dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio. Šio, didžiausio šalyje energetikos projekto dėka Lietuva taps pirmąja Baltijos šalimi, turinčia veikiantį jūrinio vėjo parką. Tikimasi, kad vėjo parkas pradės veiklą apie 2030 m.

Map illustration / Žemėlapio iliustracija

37 km

~ 9–10 m/s
55 turbinos iki 350 m
~ 700 MV
apie 3 TWh per metus
Baltijos jūra

Informacija apie projektą

Atstumas nuo kranto

bent 37 km

Plotas

apie 120 km²

Vėjo elektrinių skaičius

iki 55

Galia

700 MW

Pagamins žaliosios elektros energijos

apie 3 TWh per metus

  • Jūrinio vėjo parko galia, vieta, atstumas nuo kranto ir teritorijos gylis yra tinkami vėjo energetikos plėtrai ir atitinka Europoje veikiančių jūrinio vėjo parkų projektų apimtis ir sąlygas.

Apie pavadinimą

„Curonian Nord“ istorija

Vėjo parkas pavadintas kuršių genties garbei.  Ši gentis kadaise gyveno prie auksinių Baltijos jūros krantų. Pavadinimas taip pat siejamas su vienu gražiausių ir unikaliausių Lietuvos ir regiono kampelių – Kuršių nerija, kur susilieja plaukus kedenantis vėjas, lūžtančios bangos ir vešlūs žali miškai.

Projekto svarba

Ateitis be emisijų

Didinsime vietinę elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių, skatinsime tvarios energetikos plėtrą ir vystysime kompetencijų centrą regione.

Mažesnė priklausomybė nuo elektros importo

Pagaminsime ketvirtadalį šiuo metu Lietuvai reikalingos elektros energijos.

Galimybės vietos įmonėms

Kursime naujas darbo vietas ir palaikysime pajūrio bendruomenių plėtrą.

Daugiau

Kodėl jūrinis vėjas toks svarbus?

Efektyvesnis ir stabilesnis

Gamina elektrą 90% laiko

Jūrinio vėjo elektrinės gali gaminti elektrą apie 90 proc. laiko. Jūrinis vėjas yra stipresnis ir stabilesnis, be to jūrinio vėjo parkai visai netrukdo gyventojams. Sužinokite daugiau apie elektros gamybos pasitelkiant jūrinį vėją naudas.

Daugiau

Planas

2024

  • Atliekamas poveikio aplinkai vertinimo programa
  • Pradedamas detalus projektavimas ir atliekami papildomi geofiziniai tyrimai

2025

  • Atliekamas poveikio aplinkai vertinimas
  • Pradedamas detalus projektavimas ir atliekami papildomi geofiziniai tyrimai

2026

  • Gaunami statybos leidimai
  • Pradedamos statybos sausumoje

2027

  • Pradedamos statybos jūroje

2028-2029

  • Statybų pabaiga

2030

  • Gaunamas leidimas gaminti elektros energiją

Karjera

Pirmojo jūrinio vėjo parko Baltijos šalyse namai

Didinkime Lietuvos energetinę nepriklausomybę drauge! Kviečiame prie mūsų komandos prisijungti specialistus, kurie drąsiai vestų pasaulį į tvaresnę ateitį.

Daugiau

Tiekėjams

Prisijunkite prie mūsų

Įgyvendindami jūrinio vėjo parko projektą ieškome profesionalų su reikiamais įgūdžiais, tiekimo grandinių ir infrastruktūros, reikalingos įgyvendinti šį projektą. Kurdami optimalią tiekimo grandinę, visais projektų vystymo etapais sieksime pasitelkti vietinius ir tarptautinius išteklius.

Daugiau

Anne-Marie Roikjær

Projekto vadovė

Žalioji energetika yra glaudžiai susijusi su gamta ir jos išsaugojimu. Baltijos jūros ekosistemos apsauga yra vienas bendrovės tvarumo strategijos tikslų.

Atsakomybė

Poveikio aplinkai vertinimas

Lietuvoje vystydami pirmąjį Baltijos šalyse jūrinio vėjo parką, įsipareigojame plėtoti žaliąją energetiką ir rūpintis aplinka. Atlikdami išsamų poveikio aplinkai vertinimą (PAV), užtikriname, jog projektas prisidės prie Lietuvos energetikos tikslų įgyvendinimo ir prie Baltijos jūros ekosistemos apsaugos. Atsakingai atliktas PAV patvirtins mūsų tvarios plėtros įsipareigojimus.

Geriausios tarptautinės praktikos

Siekdami užtikrinti pusiausvyrą tarp gamtos apsaugos ir švarios elektros energijos gamybos, laikysimės geriausių tarptautinių praktikų.

Aukštos kvalifikacijos specialistai

Visais projekto įgyvendinimo etapais, konsultuosimės su aukštos kvalifikacijos specialistais iš Lietuvos ir užsienio. Padarysime viską, kas gali sumažinti vėjo parko poveikį aplinkai.

Reguliavimas

Jūrinio vėjo parkas ir jo jungties infrastruktūra sausumoje bus projektuojama ir vystoma atsižvelgiant į visus teisės aktų reikalavimus, susijusius su aplinkos apsauga.

DUK

Bendruomenės

Ekonomika

Aplinka

Technologija

Kaip jūrinio vėjo elektrinių parkas prisidės prie pajūrio bendruomenių gerovės?

Kaip jūrinio vėjo elektrinių parkas prisidės prie Lietuvos energetikos nepriklausomybės?

Kaip projekto vystytojas apsaugos Baltijos jūros ekosistemą?

Kam priklauso vystomas jūrinio vėjo elektrinių parkas?

Kada pradės veikti jūrinio vėjo elektrinių parkas?

Kiek ir kokio aukščio bus vėjo elektrinės jūroje?

Kiek elektros energijos bus pagaminama?

Kodėl pasirinkta būtent ši vieta?

Kur bus statomas jūrinio vėjo elektrinių parkas?

Kuo skiriasi elektros energijos gamyba jūroje ir sausumoje?

Kas mes?

Partneriai ir vystytojai

51%

„Ignitis renewables“ – tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė, veikianti Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Didžiausią dėmesį ji skiria žaliosios gamybos ir žaliojo lankstumo technologijoms. Bendrovė plėtoja sausumos ir jūrinio vėjo elektrinių, saulės elektrinių projektus, o taip pat baterijų, elektros energijos kaupimo ir konvertavimo (P2X) technologijas, taip įgyvendindama „Ignitis grupės“ strateginį tikslą pasiekti 4–5 GW veikiančių žaliųjų pajėgumų iki 2030 m.

ignitisrenewables.com

49%

„Ocean Winds“ (OW) yra tarptautinių jūrinio vėjo projektų vystymo įmonė, lygiomis teisėmis valdoma „EDP Renewables“ ir „Engie“. Bendrovė tiki, kad jūrinio vėjo pajėgumų plėtra yra kritiškai svarbi siekiant energetikos sektoriaus transformacijos visame pasaulyje, todėl vysto, finansuoja, stato ir valdo tarptautinius jūrinio vėjo projektus.

oceanwinds.com